The Flame Of Hope | להבת התקווה


הלהבה היא תפילה לשלום. זהו הביטוי הפיזי הראשון של התקווה המשותפת לאנושות לשלום. להבת התקווה מבקשת לשנות את העולם על ידי הדלקת ניצוץ התקווה לשלום בלבם של הילדים. בפעילות משותפת, להבת התקווה שואפת להפיץ משאלה זו ברחבי העולם. הצטרפו אלינו כדי להפוך את המשאלה המשותפת שלנו לשלום, למציאות.

שלום: המשאלה הקולקטיבית של בני אדם


פעם, מזמן, הייתה להבה. היא בערה במשך זמן רב, מאז שפצצת האטום הוטלה על הירושימה. וב-20 במרץ 2019, הוותיקן קיבל את פניו של הקרוואן לריפוי כדור הארץ, ארגון בין-דתי עולמי שעורך מסעות ברחבי העולם למען שלום וצדק. האפיפיור פרנציסקוס כיבה בנשיפה את הלהבה, שריד מגחלת פצצת האטום, כדי לבטא חזון של עתיד חופשי ממלחמה גרעינית ושל עולם ללא נשק בכלל. אירוע זה זכה לכותרות באמצעי מדיה שונים ברחבי העולם.

להפוך את הסבל של העבר לעתיד של שלום


אחרי התפילה לשלום עם האפיפיור פרנציסקוס, הקרוואן לריפוי כדור הארץ יצר את "להבת התקווה", כדי לסמל את ההתמרה של סבל העבר לשלום עתידי.

יד ביד, בני אנוש החלו ליצור את להבת התקווה


הקרוואן לריפוי כדור הארץ לקח את "להבת המחויבות" של העיר נאגאסאקי לקתדרלת אורקמי (Urakami Cathedral) - קתדרלה שנבנתה מחדש לאחר שנהרסה על ידי פצצה גרעינית בשנת 1945. בעקבות טקס מיוחד שנערך במקום, נולדה להבת התקווה. אנשים מכל הדתות הוזמנו להוסיף ללהבה את משאלותיהם ותפילותיהם לשלום, ולאחר מכן נלקחה הלהבה למקומות פולחן רבים ושונים, כמו גם לפסטיבלים ולבתי ספר, כדי להמשיך ולהוסיף לה עוד ועוד תפילות ומשאלות לשלום.

עולם אחד - תפילה אחת - להבה אחת


המסע של להבת התקווה הוא מסע חובק עולם. כיוון שיותר ויותר אנשים, מכל רחבי העולם, הוסיפו את משאלותיהם ותפילותיהם ללהבת התקווה, כוחה התחזק. להבת התקווה ממשיכה במסע העלייה לרגל העולמי שלה. היא נישאת על ידי מי שמאמינים, שהעולם יכול להשתנות כשהלהבה מאירה בלבם של ילדים... והמסע ממשיך.

עוד על מקור הלהבה


במהלך המסע של להבת התקווה, נוספו אליה שלוש הלהבות שלהלן.

להבת המחויבות בנגאסקי התקבלה על ידי עיריית נגסאקי מיוון בשנת 1983. היא בוערת כדי לסמל את הנדר שנגסאקי תישאר העיר האחרונה בעולם שחוותה הרס גרעיני, ושלא יהיו עוד קורבנות של פצצה גרעינית

להבת השלום בהירושימה שבוערת בפארק הזיכרון לשלום, הודלקה משלוש להבות היסטוריות:

  • - האש המיתולוגית של האי מיאג'ימה, שבוערת ברציפות זה 1200 שנה;
  • - להבות מכל המסורות הבודהיסטיות היפניות;
  • - הלהבה ששוחזרה מההפצצה על הירושימה, ששימשה את כל המפעלים היפניים לחדש את פעילות הייצור אחרי מלחמת העולם השנייה.

להבת השלום ביאמה - זו להבה מעיר יאמה (Yame) נלקחה מהשרידים הבוערים בעקבות הטלת פצצת האטום על הירושימה בשנת 1945. טטסאו יממוטו (Tatsuo Yamamoto) חיפש את דודו בהירושימה אחרי הטלת הפצצה הגרעינית. הוא מעולם לא מצא את גופתו של דודו, אך הוא נטל גחלים בוערות מתוך ההריסות לכפר הושינו (Hoshino), ושמר בסתר על הלהבה בוערת במשך 38 שנים. כשהגיעו ידיעות לציבור על הלהבה הזו, הוקם בכפר הושינו ובעיר יאמה מגדל שלום, ומאז הלהבה בוערת שם.עקבו אחרי הלהבה


ב-27 בספטמבר 2019, "להבת המחויבות של נגאסאקי" תגיע לקתדרלת אורקמי, והיא תשמש להדלקת "להבת התקווה". כל הנוכחים במקום יתפללו לשלום, תוך שימוש ב"להבת התקווה" כדי להדליק נרות במהלך הטקס, והלהבה המשולבת הזו תמשיך במסעה.

לאחר שתעזוב את קתדרלת אורקמי, הלהבה תמשיך לנוע בין מקדשים בודהיסטיים, כנסיות, מסגדים ומקומות פולחן אחרים, וכמו-כן לבתי ספר ולפסטיבלים - בכל מקום שבו אנשים מתפללים ומייחלים לשלום. בהמשך הדרך, תשולב להבת התקווה עם להבת השלום מפארק הזיכרון לשלום של הירושימה ועם להבת השלום מעיר יאמה. בהמשך המסע, המשאלות לשלום ימשיכו להתווסף ל"להבת התקווה", וכשהיא כוללת את כל המשאלות מכל המקומות שבהם ביקרה הלהבה ברחבי יפן, היא תגיע לטוקיו, שם ישתמש בה האפיפיור פרנציסקוס במהלך מיסה המונית שתתקיים ב-25 בנובמבר.

צלייני להבת התקווה מרחבי העולם יהיו שם כדי לייצג את משאלותיהם של כל האנשים לשלום עלי אדמות. גם אתם יכולים להצטרף למסע להבת התקווה - כמייצגים מקום פולחן, כארגון או כאנשים פרטיים.תכנית מסע אופניים לשלום, ביפן


26 בספטמבר - אירוע הכנה
קגושימה, הכנסיה הלותרנית

27 בספטמבר - אירוע נגאסקי בכנסייה
ליל נרות השלום בקתדרלת אורקמי

28 בספטמבר - טקס להתחלת מסע האופניים לשלום
טקס התחלה במשולש התפילות (מקום היסטורי בנגאסאקי): ביקור במקדש בודהיסטי, מקדש שינטו וכנסייה, כולם במשולש. נסיעה לעיר איסהאיה (Isahaya) לאירוע במקדש איסהאיה אנריוג'י (Isahaya Enryuji Temple).

29 בספטמבר - קוממוטו
רכיבה לנמל טהירה (Tahira) והפלגה לעיר קוממוטו (Kumamoto). אירוע בכנסיית אוטו (Uto) בקוממוטו.

3 באוקטובר - פגודת השלום העולמי במוג'י
אירוע בפגודת השלום העולמי של מוג'י (Moji World Peace Pagoda)

5 באוקטובר - הופו
רכיבה לעיר הופו (Hofu)

6 באוקטובר - הירושימה
אירוע במקדש אנקו (Enko) בעיר הירושימה

7 באוקטובר - הירושימה
סדנה במומוג'י () - מרכז לאנשים עם מוגבלויות
16:45 - 18:00 - פעילות בחטיבת-ביניים/תיכון ג'וגאקוין (Jogakuin)

8 באוקטובר - מזרח העיר הירושימה
אירוע ב- Myosenji Onomichi, Kurashiki

9 באוקטובר - RNN (רשת לא-ממשלתית דתית של תמיכה הומניטרית)
אירוע ב-Kurozumi Kyo Honbu

10 באוקטובר - AKO FUMON JI
אירוע ב-AKO FUMON JI

12 באוקטובר - קיוטו
מקדש וואדאג'י - בדוג'ו של טאו סנגהה בקיוטו


קישורים לקריאה נוספת:


השיר של "להבת התקווה", חובר על ידי כריס מוסדל
האתר (באנגלית וביפנית) של להבת התקווה