הקרוואן לריפוי כדור הארץקרוואן כדור הארץ (Earth Caravan) הוא מסע עלייה-לרגל בין-דתי וחובק עולם, שמשימתו לחלוק שלום, אושר וריפוי בעולם באמצעות מילים, אמנות, מוזיקה, טיפולי שיאצו ותפילות בין דתיות. הקרוואן החל בשנת 2015, ונוסע מדי שנה לערים ולמקומות שונים ברחבי העולם, תוך שיתוף של המסר המדהד שלנו של שלום, תקווה ואורחות החיים שיסייעו לרפא פצעי מלחמות, אלימות ואסונות.

ראש עיריית הירושימה העניק לקרוואן היתר מיוחד להביא את להבת השלום של הירושימה (Hiroshima Peace Flame) למסע של הקרוואן מיפן, דרך צפון אמריקה ולמזרח התיכון. להבת השלום נלקחה מאחת הלהבות שבערו אחרי הטלת פצצת האטום על הירושימה באוגוסט 1945.


קרוואן כדור הארץ הוא…

פרויקט שלום בין-דתי


אנו מזמינים את בני כל הדתות להתאחד ולהכיר ביופי ובטוהר המשותפים של המסר של כל אחת מהן הקורא לתקווה ושלום. אנו מאחלים לכל בני האדם שלא יתפסו עוד את הדת כגורם מפלג, אלא יחלקו תחושה של רוחניות חיה, המתבטאת בהזדהות ובשותפות, ושאינה משמשת לאמצעים פוליטיים. אנו מזמינים את כל הקבוצות הדתיות להצטרף לקרוואן ולשלוח יחד מסר מהדהד שקורא לסובלנות, שלום ורוחניות.

פרויקט שלום בין-תרבותי


ההיסטוריה של האנושות היא היסטוריה משותפת. תרבויות שונות לכאורה, עוררו תמיד השראה זו עבור זו, הזינו זו את זו וצמחו זו מזו. לכן ברצוננו להדגיש את המכנה המשותף של האנושות, את התמיכה ההדדית ואת הסולידריות. מלחמה צריכה להפסיק להיות אמצעי לפתרון סכסוכים! אנו מזמינים אנשים מתרבויות שונות, עם צבע עור שונה ומקבוצות חברתיות שונות, להתחבר יחד ולדאוג לעתיד טוב יותר של העולם ללא אלימות.

התבוננות בקשר בין מלחמות בעבר, בהווה ובתוכנו


למרות שמלחמות עינו ודיכאו את האנושות במשך אלפי שנים, המלחמה עדיין נמצאת בתודעתם של רבים, בתור אמצעי לגיטימי לפתרון סכסוכים. ההיסטוריה של כל משפחה לאורך הדורות היא גם סיפור של מלחמה. הטראומות שנגרמו בעקבות כך, הועברו לדור הבא. במלחמת העולם השנייה לבדה נהרגו 55 מיליון בני אדם. וכמה נהרגו בהיסטוריה האנושית בכלל?

כיום יש כ-35 מוקדי סכסוכים ומלחמות בעולם, והקטל נמשך. מאות אלפי אנשים מתים מדי שנה באופן ישיר ממלחמה, 50 מיליון בני אדם נמלטים ממלחמה ורדיפות, מיליונים מתים מרעב כתוצאה ממלחמה. טראומות נכפות על משפחות, ובפרט על ילדים שגדלו באווירה של אלימות, שנמנעה מהם סביבה בטוחה ומטפחת. אנו רוצים לפתוח את עיני האנשים לעובדות אלה, ולהתחיל ביחד לעשות שינוי.

הפצת מסר של שלום


קרוואן כדור הארץ מבקר בערים ובערים בכל רחבי העולם, במקומות מלחמה בעבר ובהווה, כדי להפיץ מסר של שלום ולהניע אנשים אחרים לקום ולחתור לשלום בעולם, במשפחותיהם ובקהילותיהם. כל מי שרוצים לשלוח מסר של שלום ולזרוע יחד זרעים של תקווה ושיתוף, יתקבלו בברכה!


לאתר הבינלאומי של הקרוואן לריפוי כדור הארץ
לדף הפייסבוק של הקרוואן בעברית