מהו טיפול טאו שיאצו?


הטאו שיאצו הינה שיטת טיפול ייחודית ואפקטיבית ביותר, שהתפתחה ממסורת הריפוי במגע של קי (צ'י) , אנרגית החיים, שמקורה בסין של לפני 5000 שנים, מסורת שהכירה באופן מלא באספקט הרוחני של החולי ושל הבריאות כאחד. השיאצו התפתח בצורתו המודרנית ביפן, ושם פיתח המאסטר ריוקיו אנדו את הטאו שיאצו.

ההתמקדות בטיפול הטאו שיאצו היא בחיזוק זרימת אנרגית החיים במרידיאנים, "ערוצי אנרגיה", ובו בזמן בשחרור של אנרגייה שלילית, "ג'אקי", מן הגוף. הטיפול בטאו שיאצו מציע יתרונות רפואיים גדולים, המתאימים לצרכים הרפואיים של זמננו, ומחזק את ההרמוניה הפיזיולוגית, הרגשית והרוחנית של האדם, וכן של קשריו עם הכלל.

טאו שיאצו הוא איחוד של טיפול במגע עם תרגול בודהיסטי. הטאו שיאצו יכול לרפא מחלות ולשנות את הגורל דרך ההשפעה שיש לטיפול על התת-מודע. הדרך של הטאו שיאצו לא שייכת לרפואת המערב או לרפואת המזרח. התת-מודע הוא המקור לכל המחלות; הטאו שיאצו משפיע על התת-מודע, שהוא הכל. המרידיאנים - הערוצים בהם זורם הקי, אנרגיית החיים - מבוססים על רפואת המזרח, והם עצמם התת-מודע. באמצעות טיפול בתת-מודע, ניתן לרפא מחלות פיזיות ולשנות את גורל המטופלים, לעזור להם ליצור חיים בריאים ושמחים. הטאו שייאצו מלמד שהפוטנציאל הגלום באדם יכול לבוא לידי ביטוי, להתפתח ולפרוח.

איך ייתכן שניתן להשפיע ולשנות את התת-מודע שלנו ושל אחרים? הדבר אפשרי דרך חיבור של התודעה האוניברסלית הפנימית עם התודעה החיצונית, שניתן לכנותה הרוח הגדולה של היקום או אמידה בודהה. דרך איחוד מיסטי עם אלוהים, אמידה בודהה, או הרוח הגדולה של היקום, ודרך יחסי אמון עם כוח זה, ניתן להיכנס לתת-המודע של עצמנו ושל אחרים, וכך לא רק לרפא אלא לשנות את הגורל. הטאו שיאצו, הן כטיפול מניעה והן כטיפול ריפוי, הוא דרך המעשירה את איכות החיים ומקדמת בריאות טובה יותר, איזון ושמחה. בזמן שהוא מטפל במגע, המטפל מדמיין איחוד עם מצב הלב של המטופל ואמידה בודהה - איחוד שמאפשר להיות אחד עם הגוף האנרגטי של המטופל.

יתרונות הטיפול בטאו שיאצו


הבעיות הבריאותיות בעולם בעשורים האחרונים נהפכו להיות כרוניות בעיקרן: כאבי צוואר וגב, בעיות לב, סרטן, אלרגיות, עייפות כרונית, חרדות ודיכאון הם דוגמאות מעטות. השינויים המהירים בסביבתנו הטבעית והחברתית גררו אחריהם שינויים פיזיים ונפשיים בבני האדם. עבודת יתר וחוסר שינה, מוסיפים גם הם למתח הכרוך בחיים המודרניים. השימוש בטכניקה של לחץ פיזי ומניפולציות הממוקדות בגוף בלבד אינם מספיקים ברוב המקרים על מנת להגיע למקור הבעיה ולהביא לשינוי אפקטיבי במצבים אלה, וכך גם לגבי טיפולים בתרופות וניתוחים המיועדים אך ורק להעלים את הסימפטומים שנוצרו.

הן כטיפול מונע והן כטיפול רפואי, הטאו שיאצו מציע דרך יעילה להעשרת איכות חייו של המטופל, ולהתקדמות אל בריאות, איזון ואושר.

באילו מצבים הטיפול בטאו שיאצו יעיל?


 • - בעיות גב, צוואר, כתפיים ומפרקים
 • - הפרעות הקשורות למתח ולחרדה
 • - כאבי ראש ומיגרנות
 • - בעיות עיכול
 • - דיכאון ובעיות רגשיות
 • - עייפות כרונית
 • - בעיות הקשורות לפוריות ולמחזור
 • - נדודי שינה
 • - פציעות ספורט
 • - דלקות פרקים
 • - פיברומיאלגיה
 • - פריצות דיסק

ישנם מצבים רבים אחרים בהם הטיפול בטאו שיאצו יעיל ביותר - לדוגמא, תמיכה בזמן הריון, וטיפול בבעיות שונות בילדים. ניתן לשוחח על כך ישירות עם המטפל שלך.
כיצד הטיפול בטאו שיאצו מרפא כאב ומחלות ויוצר בריאות טובה יותר?


במהלך הטיפול, הפעלה של לחץ יציב ומתמשך על גוף המטופל, בעזרת האגודלים, המרפקים והברכיים, מעוררת את זרימת הקי במרידיאנים ומאפשרת לאנרגיה שלילית (ג'אקי), שהיא המקור לכל הסימפטומים הפיזיים והנפשיים, להשתחרר מן הגוף. שחרור הג'אקי מאפשר לגוף לחזור אל האיזון הטבעי שלו. הטיפול בטאו שיאצו אינו מתרכז בסימפטומים בלבד אלא מסייע גם ביצירת חיוניות ובהגברת יכולת הריפוי הטבעית של הגוף.
כיצד מתבצע הטיפול בטאו שיאצו?


טיפול בטאו שיאצו מתקיים על מזרון כאשר המטופל לבוש בבגדים נוחים.
אורך הטיפול הינו כשעה, ותדירות הטיפולים נקבעת ומשתנה על פי הצורך.