שאלות נפוצות


להלן מספר שאלות שעולות לעתים קרובות, לפני או אחרי טיפול טאו שיאצו.
האם ישנן שיטות שיאצו שנועדו להירגעות בלבד? מדוע ההירגעות חשובה כל כך?
כן, ישנן שיטות שיאצו שנועדו להירגעות בלבד, אולם בטאו שיאצו, ההירגעות היא רק תנאי מוקדם לשחרור זרימת ה KI. הגוף חייב רגוע כדי להגיב לגירוי בזמן הטיפול. כאשר הגוף מתוח, ה KI סגור. הגוף האנרגטי הוא המרכז בטיפול. ע"י איתור ההפרעות בזרימת האנרגיה ואיזונן המחלה נרפאת ונמנעת.

האם שיאצו הוא טיפול מניעתי בלבד או טיפול גם לאחר היווצרות מחלה?
שיאצו משמש גם כטיפול מונע וגם כטיפול לאחר היווצרות המחלה. כמוכן שיאצו מסייע לצמיחה והתפתחות רוחנית עצמית

מה ההבדל בין טאו-שיאצו לזן-שיאצו?
טאו-שיאצו היא השיא של הזן-שיאצו, בטאו-שיאצו פותחה רפואת המרידיאנים ע"י השמת הדגש על מרידיאני ה KI הקיימים מעבר לגוף הפיזי. חמשת האלמנטים של הטאו-שיאצו מבדילים את הטאו-שיאצו מהזן-שיאצו.

מדוע נחוצים תתי המרידיאנים?
סימפטומים מודרניים גוברים והולכים הם חוסר (קיו) בטבעם ומגיבים פחות לטיפול במרידיאנים הראשיים. תתי המרידיאנים מאפשרים טיפול במצבי קיו עמוקים יותר.

כמה זמן דרוש ללמידת טאו שיאצו?
זה תלוי בעיקר במצב התלמיד. טיפול בסיסי ניתן ללמוד בערך בשנת לימודים אחת.

האם ניתן לטפל בילדים קטנים ו/או בחיות?
טאו שיאצו כולל טיפול ילדים מיוחד שמותאם עבור הצרכים של ילדים קטנים. ניתן אף לטפל בטאו שיאצו בחיות, אך מכיוון שלאדם יש מצפון ונפש מפותחת יותר הטיפול באדם יעיל יותר מטיפול בחיה.

האם ניתן לטפל בטאו שיאצו במחלות פיזיות ו/או במחלות נפש?
טאו שיאצו מטפל הן במחלות פיזיות והן המחלות נפשיות וזאת מכיוון שישנו קשר ביניהן ובין זרימת ה KI. לכן הטאו שיאצו מטפל באדם בצורה כוללת, בגוף, בנפש ובנשמה.

מה זה צובו?
צובו הוא ביטוי של החיים, לכן צובו אינו יכול להיות במיקום קבוע בגוף (במובן זה, הצובו שונה מנקודות הדיקור). דרך הצובו ניתן לגשת לזרימת ה KI במרידיאן.

בקשר לתגובת מנקן, האם לאפשר לסימפטומי העבר להופיע אפילו כאשר הם חמורים? מה אם המטופל אינו יודע אם הסימפטום ישן או חדש?
חשוב להסביר למטופל בצורה ברורה כיצד תהליך הריפוי קורה ולעזור לו/לה להכיר בסימפטומים הקורים המהלך הטיפול כדרך להבראה. אם תחושת הירדמות מלווה את הסימפטומים, זוהי לרוב תגובת מנקן.