סיפורי מטופלים


להלן מספר סיפורי מטופלים.
אנו מודים מקרב-לב למטופלים על נכונותם לפרסם את סיפוריהם האישיים.

לצפיה בסיפור המלא, יש ללחוץ על השורה הרלוונטית.

בס"ד

מאז חצי שנה אני נמצא במאבק כדי לעכל את הבשורה הטרגית מכל, והיא הודעה על בדיקת HIV שגרתית שיצאה חיובית. כמובן נכנסתי למשבר גדול וייאוש ומחשבות אובדניות וחרדות. כעבור זמן התחלתי לחפש בדחיפות טיפול או סעד נפשי פיזי מכל סוג שהוא, בידיעה שאין לי כבר מה להפסיד כי אין תרופה לזה.

בדרך לא דרך הגעתי אל מטפלת שיאצו מקסימה, הן מהפן המקצועי והן מהפן האנושי, שמחמת טוב ליבה היא בקשה מחיר סמלי ביותר. ומהטיפול השבועי מאז נוכחתי לדעת שמגע והתחשבות בחולה ולא במחלה מתוך אמפטיה וסבלנות ורצון טוב חיובי ותשומת לב אימהית מכוונת באופן מתמשך גרם לי מאז ללא רצוני וידיעתי להתגבר ולהשתחרר מהכאב והחסימה והקיפאון הפיזי הנפשי והרגשי כאחד.

ועוד התברר לי שטיפול שיאצו זה לא רק לחיצות כואבות יותר מנעימות. אלא מעניק נעימות הקלה ושלווה מתמשכת לאחר הטיפול וזה נותן לי ביטוי אלוקי מופלא של החיים לאהוב את עצמי ולהתמקד כעת באופן מלא באהבה ובשמחה על היותי עדיין בחיים.

עד לטיפול הבא תודה.

לבריאים לנשאים ולחולים ,תנסו את טיפול השיאצו ותראו שצדקתי
.
אחרי שנים של טיפולים פסיכולוגיים שלעיתים גרמו לי יותר נזק מתועלת, שהטרידו את שגרת חיי והעיקו עליי יותר משהקלו, אחרי הרבה סבל שגרמתי לעצמי ולאנשים שאני אוהבת, היום (וכשאני אומרת היום, אני לא מתכוונת במובן הרחב, אלא להיום) אני מרגישה טוב. אני קמה בבוקר בשמחה, אני מרגישה שאני מסוגלת להתמודד עם העולם (לפעמים יותר ולפעמים פחות - כמו כולם) ואני גם מודעת להשפעה הטובה של השמחה שלי, שזה מחדש נמצאה, על הסובבים אותי.

השבועות, אולי אפילו החודשים הראשונים של הטיפול בטאו שיאצו היו קצת מפחידים בשבילי. כל החוויות הטיפוליות שעברתי בעבר היו שליליות, וזאת בנוסף לחשדנות שהייתה לי לגבי רפואה אלטרנטיבית שאמנם הערכתי מרחוק אך מעולם לא ניסיתי על עצמי, גרמו לי למעט רתיעה. לא האמנתי שזה באמת יכול לעזור.

אני שמחה להכריז שטעיתי. את התחושה הטובה שלי אני תולה בטיפולי הטאו שיאצו, ואף הפכתי למיסיונרית לא קטנה בעניין. אני לא יודעת איך ארגיש מחר, אבל אני אופטימית, כי אני מרגישה חזקה מספיק בשביל לסמוך על עצמי.

מיה
אני אישה בריאה בדרך כלל ומלבד מחלות עונתיות כגון שפעת, לא חליתי מעולם. הדבר קרה לפני שנה בדיוק, לפתע קיבלתי חום, יחסית נמוך, ללא שום סימפטומים אחרים מלבד חולשה. חשבתי לעצמי שזו שפעת קלה שתחלוף. משנמשך החום מעל לשבועיים, פניתי לרופאת המשפחה. היא בדקה אותי ולא מצאה שום ממצא, אך שלחה אותי לבצע בדיקות דם. להפתעתי ולהפתעת הרופאה נתגלו בבדיקות שיבושים רציניים במערכת הדם. ההמוגלובין והברזל ירדו פלאים וגם יתר מרכיבי הדם הצביעו על סטייה חדה מהנורמה. שקיעת הדם העידה על מצב דלקתי שמיקומו, או סיבתו לא ברורים. ואז החל מחול השדים של בדיקות, צילומים, אולטרא-סאונד, לקיחת מח-עצם, C.T. ועוד בדיקות שחלקן תחת אשפוז בבית חולים. לבסוף נתגלו אצלי דלקות ובצקות בטחול. מאחר ולא זוהה סוגו של החיידק, סרבו הרופאים לתת לי תרופות כלשהן. בישיבות התייעצות עם רופאים שונים ברחבי הארץ, הומלץ פה אחד להוציא את הטחול בניתוח.

בינתיים החום לא ירד, חולשה, עייפות וחרדה השתלטו עלי. בצר לי פניתי לחברה העוסקת ב"טאו-שיאצו", היא הציעה לטפל בתופעה בדרך שלמדה ולתת לגוף לרפא את עצמו. עוד הוסיפה, שגם אם החום יעלה לאחר הטיפול, לא לחשוש, כי זה סימן שהגוף מתחיל לטפל בבעיה וזה בדיוק מה שקרה. החלטתי לעבור אצלה מספר טיפולים וזאת למורת רוחם של הרופאים שהמליצו לנתח. לאחר מספר טיפולים התחלתי להתחזק וגם החום נעלם. הרופאים שלחו אותי לסריקה ולהפתעת כולם הראה המכשיר נסיגה משמעותית ביותר בהיקף הדלקת בטחול. עניין הניתוח ירד כמובן מעל הפרק ולאחר שנה מהמקרה חזרתי לעצמי ולחיי הרגילים. אני ממשיכה לבוא מידי פעם לטיפול מתוך מודעות שזו הדרך לשמור על איזון פיזי ונפשי.

ברצוני לאחל לכל אותם אנשים הסובלים מבעיות שונות, להיעזר באותו דבר נפלא, הנקרא "טאו-שיאצו".

סימי ש.
טאו-שיאצו עושים בכיף וזה לוקח את הכאב.

שנים סבלתי מכאבי גב חזקים. ניסיתי תרופות, כל מני חגורות לתמיכת הגב ושום דבר לא עזר. כשהגיעו מים עד נפש בא לעזרתי טיפול הטאו-שיאצו, השתחררתי מכל האמצעים הלא יעילים, שהיו לפעמים אף מזיקים. בשנים האחרונות אני מקבלת פעם בשבוע כשעה טיפול טאו-שיאצו. לפעמים, לפי המלצת המטפל, אנו מורידים את מינון הפגישות לפעם בשבועיים, אך כמובן שחייבים להתמיד.

הטיפול נעים, אינו קשה ומשחרר מכאבים, הוא מוסיף הרבה אנרגיה ושמחת חיים, גם אם זה לפעמים קצת כואב.

יש כל מני טיפולי שיאצו, אך לפי ניסיוני המצוין עם טאו-שיאצו, אני יכולה להמליץ על זה מכל הלב. בכל גיל זה יכול לעזור ולהקל. אני בת 89, מתפקדת במשק בית שלי לבד, כל יום אני הולכת כ- 2 ק"מ ברגל, שוחה ומטפלת בבעלי הזקוק לעזרה רבה, עקב מחלת הפרקינסון. כל זאת ועוד אני מסוגלת לבצע הודות לטיפול הטאו-שיאצו שהיה לי לברכה.

רחל
שלום רב,

שמי ידיד שרי,

אני לא ידעתי ולא שמעתי על טיפולי טאו שיאצו.

כשהגעתי לרופא אורטופד בגלל כאבים במרכז הגב הוא נתן לי כדורים והמליץ על טיפול בטאו שיאצו.

הגעתי למטפלת טאו שיאצו, וכבר אחרי הטיפול הראשון הרגשתי הרבה יותר טוב.

לאחר מספר טיפולים פשוט התמכרתי.

היום אני הולכת כיון שהטיפול עושה לי פשוט טוב.

ההתנסות בטיפולים הנ"ל חיברו אותי למשהו שלא הכרתי עד כה ...

מודה לכם עבור עבודתכם הנפלאה

ידיד שרי
שמי אורטל,

נפצעתי בפיגוע בשוק מחנה יהודה ב 30.7.97. סבלתי בעיקר מכוויות באזור הפנים והידיים. הפצע הנפשי לא הגליד. סבלתי: מסיוטים, חרדות, דיכאון, ופחד.

בספרות המקצועית נקראת התופעה תסמונת פוסט טראומה.

כדי לטפל במצב קיבלתי טיפול בשיחות בביה"ח הדסה. הטיפול בשיחות עזר במעט אך לא בשלמות. לפני כשנתיים נוכחתי בפיגוע נוסף. בפיגוע זה לא נפצעתי; אך לנוכח מראות הזוועה חל דרדור במצבי הנפשי.

לאחרונה הוצע לי לקבל טיפול בטאו שיאצו. כבר בטיפול הרביעי הרגשתי הטבה משמעותית במצב הנפשי. הסיוטים והחרדות פחתו באופן ניכר. לפני הטיפול היו לי מעט ספקות לגבי הטיפול. לא חשבתי שהטיפול יכול לעזור במצבים קשים של מתח, חרדות, דיכאון ועוד.

ממליצה אני לטפל במצבים והתופעות הנ"ל בטאו שיאצו

בכבוד רב,

אורטל
הכאבים במרפק התחילו בקיץ 2003, הם תקפו ללא התרעה ובעצמות שונות.

בסופו של דבר החלטתי לפנות לאורטופד, חיכיתי חודש וחצי להיפגש איתו (חבל שהכאבים לא חיכו).

בפגישה שארכה לא יותר מעשר דקות הוא קבע שאני סובל מ- tennis elbow דלקת בגידי המרפק.

חיכיתי עוד חודש וחצי עד לתחילת טיפולי הפזיוטרפיה שהוא המליץ לבצע. הטיפולים לא עזרו. בינתיים התחלתי להתרגל לכאבים ומבחינתי זה הפך לעובדה מוגמרת שפשוט צריך להתרגל אליה.

הטאו שיאצו הוכיח שאין דבר כזה. למרות ספקותיי הרבים 4 טיפולי שיאצו שהעניק לי מטפל הטאו שיאצו בתחילת חודש מרץ 2004 העלימו את הכאבים לבלי שוב. אני לא כל כך מבין מה עומד בבסיס טיפולי השיאצו - אבל מבחינתי זה לא משנה - זה עובד!

מאז אני ממליץ לכל מכר הסובל מכאבים ומגיע למצב שבו הוא פשוט משלים עם המצב לקבל טיפול שיאצו. אין מה להפסיד ויש המון מה להרוויח!!!

רמי גולדרט
ההרגשה בטיפול הראשון בטאו שיאצו היתה עבורי חזרה לבית, לבית של הגוף שלי. לאחר סדרה של טיפולים החלה להיווצר בי גם תחושה של קבלה ונתינה ביני לבין המטפלת. באופן מיידי הרגשתי טוב יותר מבחינה פיזית. סבלתי שנים של כאבי גב, וגב תפוס אחת לחצי שנה לפחות (ברמה שלא יכולתי לקום מהמיטה במשך שבוע). החל מהטיפול הראשון בטאו שיאצו הגעתי למצב שבו לא הייתי מחוייבת מבחינה פיזית להפסיק את חיי ולשכב במיטה עד שיחלפו הכאבים, ניתן לאמר שכאבי הגב התחתון נעלמו לחלוטין. גם כשנכנסתי להריון החלטתי להמשיך בטיפולים, החלטה שהתבררה כמועילה משום שהעומס על הגוף בזמן הריון גדל מאד והטאו שיאצו איפשר לי להמשיך בתפקוד יומיומי טוב מאד.

את ההרגשה בזמן טיפולי הטאו שיאצו קשה לתאר, ואני מתארת לעצמי שהיא שונה מאדם לאדם. למרות הקושי בהגדרת ההרגשה בטיפול אנסה, באופן מלאכותי למדי, לתאר את ההרגשה באופן הגיוני. מבחינתי הטיפול מתחלק לשלושה חלקים: פיזי, רגשי ורוחני. את ההשפעות של החלק הפיזי כבר תיארתי. החלק הרגשי נובע מתוך מה שמסתתר מאחורי הכאב הפיזי והוא מתפתח תוך כדי ההמשכיות של הטיפולים והקשר הלא מילולי בין המטפלת למטופלת. עבורי, לרוב, הופיע החלק הרגשי בדמות דימויים שחלפו במחשבותי בזמן הטיפול, דימויים הקשורים ברגשותי ובחוויותי האישיות, שבסופו של דבר הביאו לי סוג של הקלה בסוף הטיפול. החלק הרוחני הוא הקשה ביותר לתיאור והדרך היחידה שאוכל אולי להסבירו הוא בתיאור ההרגשה שיש לי תוך כדי הטיפול שכל כאבי – הפיזיים והריגשיים – יוצאים מתוכי והולכים למקום אחר, שאינו המקום בו אני נמצאת. ואז יש מקום ל'טוב' בגוף ובלב, במקום ממנו הכאב התנקז. בעיני זו רוב ה'הצלחה' בסיום הטיפול. 'הצלחה' זו תלויה גם במטופל ולא רק במטפל. המקום הוא זה של הדדיות בקבלה ונתינה ממקום שאינו קשור באגו, וכן קשור לאמונה (אמונה לפחות באדם המטפל בך).

כל אדם יכול לקבל מהטאו שיאצו דבר מה, באיזו שהיא רמה. ובסופו של דבר, גם אם אינך מטפל בשיטה זו, אלא מטופל, אתה מוצא את עצמך נותן מתוך לב פתוח ואוהב יותר כלפי הסובבים אותך, בעקבות השיטה.

אני ממליצה בלב שלם על טיפולי הטאו שיאצו, שילובם בחיי העניק לי מעבר למה שיכולתי לצפות.

ענת
לטאו שיאצו הגעתי במקרה דרך חברה, חשבתי שזה עוד סוג של פינוק לגוף.

תקופה קצרה לאחר מכן הבנתי שזה לא כמו מסאג' מפנק, אלא תחזוקה שוטפת של הגוף והנפש.

טאו שיאצו עוזר לי להתמודד הן עם בעיות פיסיות: כאבים ומחלות והן עם מצוקות נפשיות כמו מתח ולחץ.

את ההשפעה והשינוי התחלתי להרגיש לאחר מס' שבועות. פתאום דברים שנראו מאימים ומלחיצים נראו מאימים ומלחיצים פחות. כל מצב נראה כבר התמודדות.

מבחינתי טאו שיאצו זו הדרך הנכונה להתחיל את השבוע, לנקות את המתחים והקשיים של השבוע שעבר ולהיכנס בנפש וגוף נקיים לשבוע הבא. זה מנקה את האנרגיות השליליות ומכניס אנרגיות חיוביות וממלא את הגוף בכוחות מחודשים.

ההשפעה של טיפול טאו שיאצו מתחילה בטיפול, אך ממשיכה ללוות לאורך זמן.

רוני שחם.
מה עושה לי טאו שיאצו?

שמי: מרים גלעד ואני גרה בחולון

קודם כל קצת היסטוריה:

הגעתי לטיפולי טאו שיאצו אחרי התקפי כאבי גב קשים, גוררת רגל עם הרגשת רדימות מהברך עד הקרסול.

בטיפולים הראשונים הוסבר לי שאלה טיפולים כואבים. מה שנכון שבטיפולים הראשונים אפילו הזלתי דמעות מרב כאב. כבר אחרי שלושה ארבעה טיפולים התחלתי ללכת ישר ולגרור פחות את רגל שמאל.

בהמשך הטיפולים ברגשתי השתפרה מאוד. הכאבים פחתו ואחרי תקופה של חודש חזרתי לעבודתי.

אחרי כל טיפול הרגשתי טוב יותר לפחות שלושה ארבעה ימים. דבר נוסף, טיפולי הטאו שיאצו גרמו לי להיות רגועה יוצר, פחות עצבנית, מבינה ומתחשבת יותר, פותרת בעיות בצורה שלה יותר ולא לוקחת כל דבר קשה ללב.

טיפולי הטאו שיאצו עזרו לי גם בכאבים אחרים בגוף כמו כאבים בכתפיים בידיים והראש.

כיום אינני מוכנה לוותר על טיפולי הטאו שיאצו אותם אני ממשיכה לקבל מידי שבוע.

אני מעודדת את חברותי שסובלות מכאבים שונים ללכת ולקבל טיפולי טאו שיאצו, מי שניסתה לא התאכזבה.

המלצתי גם לילדים עם בעיות קשב וריכוז ללכת לטיפולי טאו שיאצו זאת במסגרת עבודתי כגננת בגן חובה.

המלצתי: צריך לנסות כדי להאמין עד כמה עוזרים טיפולי טאו שיאצו למגוון רחב של בעיות, משרים שלווה ורוגע.

לדברי בני: טיפולים אלו "מחיים את הגוף והנפש"